Špela Hrastnik, mentorica dveh krožkov Španski jezik je napisala:

” Ja, prav ste prebrali! V naših skupinah včasih sedita skupaj srednješolka in slušateljica ali slušatelj, ki ima doma vnuke istih let. To ne predstavlja nobene ovire pri komunikaciji, saj ju druži ista strast – ljubezen do španskega jezika. Nekateri se vpišejo na tečaj, ker želijo bolje spoznati jezik okolja, v katerem odraščajo njihovi vnuki, nekdo drug želi končno obiskati Španijo ali prehoditi Camino, medtem ko tretji preprosto uživa ob poslušanju glasbe v španskem jeziku. Četrtega privlači barvitost in dinamičnost južnoameriške celine in si želi z obiskovanjem tečaja popestriti sivino zimskih dni. Vsi pa dobro vedo, da pri učenju jezika v možganih nastajajo nove sinapse in prihajajo na tečaj po dozo zdravilnega napoja … J

Vabljeni vsi, ki ste mogoče ravno sedaj ugotovili, da si želite spoznati vsaj delček tega sveta, ki mu pripada že več kot 500 milijonov govorcev.

¡Bienvenidos, nos vemos en octubre!”

Objavila: Zdenka Uršnik