V soboto, 15.junija so se v Velenju in okolici dogajale številne prireditve. Pišem le o dveh, katerih sem se udeležila, družila in fotografirala.

Najprej o rokodelski tržnici pred Vilo Bianca. Na povabilo Zavoda za turizem so popoldan na dveh stojnicah sodelovale članice krožkov:

Slovenske ljudske vezenine “Spominčice” pod mentorstvom Jožice Grobelnik

Fotografija: Marija Skrt

Klekljanja pod mentorstvom Ivice Videmšek in Kaligrafije pod mentorstvom Marije Kranjc, ki jo je zastopala animatorka obeh krožkov Renata Šincek.

Fotografija: Marija Skrt

Zvečer pa smo se udeležili Kresovanja na Kavčnikovi domačiji.  S pomočjo sodelavcev Muzeja Velenje, Damijana Kljajiča, ki je obenem mentor etnološko zgodovinskega krožka, Jožeta Lekšeta – animatorja, ter Vesne Kelc in Janka Kališnika, oba člana dramatičnega krožka, ki ga vodi Karl Čretnik, Metke Smirnov in njenega MO pevskega zbora Kajuh; izvirnega tria Rogelšek smo bili priča obujanju običajev kresovanja v teh krajih. Bilo je poučno in zabavno.

Še dve fotografiji od Marije Skrt:

  

Zapisala in fotografirala: Zdenka Uršnik