Ob 17 uri so citrarke Marjanke odprle Javno vajo s pesmijo Mili moj kozjanski kraj, za katero je besedilo napisal Marjan Marinšek, vsesplošni kulturnik in citrar. Skupino je vodil pet let in po njem si je nadela ime Marjanke. Pred sedmimi leti je Marjanke prevzela profesorica citer in petja Irena Tepej, ki jih vodi še danes.

Marjanke rade sodelujejo z drugimi glasbeniki. Tokrat so nastopili člani tamburaške skupine KD Međimurje iz Velenja, pevec Gregor Verbuč in mladi pianist ter pevec Urh Štraki iz glasbene šole Žalec.

Prisotne je nagovorila Darinka Mravljak, podžupanja MOV.

Prireditev je povezovala scenaristka Diana Janežič.

Citrarkam Ireni Tepej, prof.; Jožici Klanfer, animatorki krožka; Betki Kralj, pevki; Boži Bauer; Anici Sešelj, Jožici Jagrič in Milici Tičič so se pridružili še Vlado Dobnik in Zvonko Pirečnik na klaniretu, Silvester Blagovič na kitari in Jože Šumečnik na harmoniki.

Vse prisotne je pozdravila iz z rožicami obdarila nastopajoče podpredsednica UNI 3 Lilijana Rakun.

Uživala sem v predstavi, ki je trajala dobro uro. Iskrena hvala vsem nastopajočim in obiskovalcem prireditve.

Fotografirala in zapisala. Zdenka Uršnik