Prava ženska naj bi bila tista dama, ki izžareva svojo notranjo samozavest in obenem nežnost, ženskost. Tokrat so članice krožka Perspektiva raziskovale, kaj naj bi bilo značilno za pravo žensko.

Žensko s pozitivnim odnosom do sebe, drugih in življenja. Je zadovoljna in srečna, samozavestna,ustvarjalna, poučena in odločna. Predvsem pa se ima rada, spoštuje sebe in svoje telo.

Žensko telo je umetnina narave. Dela, ki so nastala izpod rok naših ustvarjalnih članic krožka Perspektiva, pa so odsev dela narave. Vsako delo je dojemanje lastnega občutenja ženske lepote. Tudi za to razstavo so ustvarjalke pripravile dela v različnih likovnih tehnikah. Tako so nastala slikarska, risarska,  grafična in kiparska dela. Vsako delo izžareva osebnostno noto posameznice, njeno ustvarjalno izraznost in žensko energijo.

Jadrati v globinah ženske energije je neprecenljivo. Lepo je biti ženska! 

 

Mentorica, Danica Arzenšek

Objavila: Zdenka Uršnik